نسیم گیلان

آخرين مطالب

رئیس بسیج رسانه گیلان:

انتخابات خرمشهر سیاسی ملت ایران است اجتماعي

انتخابات خرمشهر سیاسی ملت ایران است
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - ایسنا/گیلان رئیس بسیج رسانه گیلان، انتخابات را به مثابه یک خرمشهر سیاسی دانست و تصریح کرد: کشورهایی که خودشان را مهد دموکراسی در جهان می دانند، انتخابات در جمهوری اسلامی ایران را آماج حملات سیاسی و رسانه ای خودشان قرار می دهند.

مهدی پارسا در همایش «رسانه و مشارکت حداکثری» که در فرمانداری شهرستان رودسر برگزار شد، سوم خرداد را یک نقطه عطف در تاریخ ملت ایران دانست و اظهار کرد: ملت ایران به جای مذاکره با دشمن، مقاومت را انتخاب کردند و از آزمون الهی دفاع مقدس سربلند بیرون آمدند.
وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم فتح خرمشهرهای پیش رو، افزود: امروز با خرمشهرهای سیاسی و اقتصادی و فرهنگی را فتح کنیم.
رئیس بسیج رسانه گیلان، انتخابات را به مثابه یک خرمشهر سیاسی دانست و تصریح کرد: کشورهایی که خودشان را مهد دموکراسی در جهان می دانند، انتخابات در جمهوری اسلامی ایران را آماج حملات سیاسی و رسانه ای خودشان قرار می دهند.
پارسا، با اشاره به درخشش ملت ایران در همه انتخابات های 43 سال گذشته، عنوان کرد: وقتی قرار است ملت ایران آینده سیاسی خودشان را انتخاب کنند، هجمه های رسانه ای غرب در سه مرحله یعنی قبل، حین و بعد از انتخابات شروع می شود و پروژه های خودشان را یکی پس از دیگری عملیاتی می کنند تا جریان انتخابات را منحرف سازند.
وی یکی از مهمترین پروژه های غرب علیه جمهوری اسلامی را انحراف ذهن ملت نسبت به آزمون بزرگ انتخابات دانست و گفت: در انتخابات 28 خرداد بار دیگر شاهد مشارکت حداکثری ملت در انتخابات و تودهی بزرگ به غرب خواهیم بود.
رئیس بسیج رسانه گیلان، ضمن انتقاد از برخی از رسانه های داخلی جهت انعکاس بیش از اندازه خبرهای حاشیه ای، یادآور شد: اتفاقات تلخ اجتماعی هر لحظه در بسیاری از کشورهای دنیا رخ می دهد، اما پرداختن به چنین خبرهایی میدان را برای رسانه های معاند فراهم می کند تا علیه جمهوری اسلامی اقدام کنند.
وی با اشاره به تلاش رسانه های معاند جهت دور کردن ذهن و افکار مردم ایران از انتخابات با بزرگنمایی اخبار حاشیه ای، اضافه کرد: رسانه های غربی بیش از 70 درصد اخبار دنیا را مخابره می کنند و برخی از این رسانه ها به عنوان یک بنگاه خبرپراکنی فقط به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی هستند.
پارسا، خبرنگاران را کم تعدادترین قشر جامعه دانست و ادامه داد: اثرگذاری خبرنگاران در تحولات اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و اقتصادی بسیار مشهود است و امروزه بیش از 60 درصد گردش آزاد اطلاعات از طریق رسانه های مجازی صورت می گیرد.
رئیس بسیج رسانه گیلان، با بیان اینکه تاثیر رسانه های محلی به مراتب بیشتر از خبرگزاری های رسمی است، خاطرنشان کرد: رسانه های محلی خوراک خبری مناسب برای مخاطبان فراهم کنند و اولین روایت شما صحیح ترین و واقعی ترین روایت باشد.
وی از رسانه های داخلی خواست با رویکرد سیاسی و رسانه ای غرب علیه جمهوری اسلامی مقابله کنند و گفت: رسانه های معاند با ادعای آزاد نبودن انتخابات در ایران به دنبال کاهش مشارکت مردم هستند. تشکیک در سلامت انتخابات نیز دومین رویکرد غربی ها جهت جلوگیری از مشارکت حداکثری ملت ایران در آینده سیاسی کشور و زمینه سازی برای براندازی نرم است.
پارسا، با بیان اینکه هجمه علیه کاندیداها و تخریب آنها در دستور کار شبکه های اجتماعی قرار دارد، عنوان کرد: فیس بوک، توییتر و اینستاگرام به ظاهر فضایی برای بیان دیدگاه هاست، اما در باطن به بنگاه های خبری و اطلاعاتی غرب خدمت می کنند.
رئیس بسیج رسانه گیلان، نخستین وظیفه رسانه های داخلی را پرشور کردن انتخابات و زمینه سازی برای حضور حداکثری دانست و افزود: شیوع کرونا موجب شده امکان برگزاری تجمعات انتخاباتی و ایجاد شور و هیجان در مردم نباشد لذا رسانه ها باید این وظیفه را عهده دار شوند و مردم را وارد جریان انتخابات کنند.
وی انتشار کوچکترین خبر ناامیدکننده را خدمت به دشمن دانست و اضافه کرد: امروز نظام اسلامی به قلم خبرنگاران متعهد و انقلابی به عنوان افسران جبهه فرهنگی نیاز دارد و نباید اجازه فتح حتی یک سنگر انتخابات را به دشمن دهیم.
پارسا، همچنین از رسانه ها خواست به مردم در انتخاب کاندیدای اصلح کمک کنند و متذکر شد: معرفی کاندیدای اصلح به معنی معرفی یک کاندیدای خاص نیست، بلکه باید برنامه های کاندیداها برای نجات کشور را تبیین کنید.
وی با تاکید بر لزوم تولید محتوای امیدآفرین، اظهار کرد: غرب در طول 43 سال گذشته به دنبال القای ناکارآمدی حکومت دینی در ایران است.
رئیس بسیج رسانه گیلان، با بیان اینکه رسانه ها واسط بین مردم و مسئولان هستند، عنوان کرد: مردم سرمایه رسانه ها هستند و قلم شما داده های ذهنی مردم را افزایش می دهد لذا اخبار خوب و درست و موثق و بدون جانبداری منتشر کنید و به تخریب کاندیداها نپردازید.
وی با تاکید بر لزوم برخورداری خبرنگاران از تقوای سیاسی، اضافه کرد: رسانه ها به خاطر کاندیداها مقابل یکدیگر قرار نگیرند و اتحاد رسانه ای خود را از بین نبرند.
محمدمهدی مظفری، فرماندار شهرستان رودسر نیز، با اشاره به نقش بارز رسانه ها در ابعاد مختلف امور کشور، خاطرنشان کرد: امروزه قدرت رسانه بر کسی پوشیده نیست.
وی هدایت صحیح جامعه جهت رسیدن به هدف را یکی از رسالت های رسانه دانست و عنوان کرد: رسانه ها در جمهوری اسلامی باید شیوه، روش و منش مبتنی بر آموزه های دینی داشته باشند.
فرماندار رودسر، انتخابات را مبنای اقتدار ملی دانست و گفت: ملت ایران همیشه و در همه حال از انقلاب و نظام اسلامی حمایت کردند و وظیفه مدیران است که سپاسگزار مردم باشند.
مظفری، با اشاره به بایدها و نبایدهای رسانه ای در جریان انتخابات از دیدگاه رهبر انقلاب، خاطرنشان کرد: رسانه ها باید بر سطح آگاهی مردم بی افزایند و قدرت تحلیل آنان را بالا ببرند لذا انعکاس درست و مطلوب اخبار مهمترین وظیفه رسانه هاست.
وی با تاکید بر لزوم نقد و نظارت، اطلاع رسانی و تبادل آرا مبتنی بر قانون توسط رسانه ها، یادآور شد: خبرنگاران با قلم خودشان نعمت انتخابات را پاس بدارند و مردم را به انتخاب اصلح دعوت کنند.
فرماندار رودسر، انتخابات را ثمره عظیم انقلاب اسلامی دانست که با حضور مردم در عرصه حفظ می شود و گفت: دشمن همواره به دنبال کاهش مشارکت مردم در عرصه انتخابات است لذا رسانه ها به خواسته دشمن کمک نکنند.
وی با بیان اینکه دشمن مخدوش کردن چهره نظام را در دستور کار دارد، یادآور شد: توطئه دشمن جدا کردن مردم از حاکمیت است و لذا رسانه ها با مشغول کردن ذهن مردم به مسائل فرعی، موجب دلسرد شدن آنان از انتخابات نشوند.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.nasimegilan.ir/Fa/News/273247/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

170 زائر گیلانی به سرزمین وحی اعزام شدند

رونمایی از کتابچه دستاوردها و توانمندی شهرداری منطقه 15

هیئت‌های اندیشه‌ورز حلقه وصل ما با شهروندان هستند

عیادت شهردار منطقه 10 از مادر شهید آقاکوچکی

حادثه رانندگی در محور اسالم- خلخال/ 5 نفر مصدوم شدند

قیمت انواع موبایل در بازار

شیائومی 12S اولترا به دوربین 1 اینچی سونی IMX989 مجهز می‌شود

قند پارسی/ حکایتی از عبید زاکانی

مردان هالیوودی که برای بازی در یک نقش سینمایی، وزن زیادی از دست دادند! + عکس

ساخت ریزربات‌های پرنده با اقتباس از کرم شب‌تاب

گوشی هوشمند Nothing 1 را از نزدیک ببینید!

معرفی گوشی جان‌سخت سامسونگ؛ برای اولین بار با 5G به دل طبیعت بزنید!

لزوم دانش بنیان کردن واحدهای تولیدی گیلان

آمارهای مدیران شهرداری رشت با واقعیت شهر منطبق نیست

برند آتاری دوست داشتنی 50 ساله شد

Fallout: London یک ماد داستانی بزرگ برای Fallout 4

پشتیبانی از استاندارد USB 4 به تراشه‌های لپ‌تاپی Ryzen 6000 اضافه شد

بازی شبیه‌ساز زندگی Harvestella برای سوییچ و کامپیوتر معرفی شد

تجربه Redfall همانند عناوین دیگر Arkane خواهد بود

میلاد ابراهیمی مدیر خانه مطبوعات و رسانه های گیلان شد

تعامل و هم اندیشی نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران با ستاد مدیریت بحران کیش

روایت، بالاتر از تاریخ است

شفیعی کدکنی در کنار مزار استاد آواز ایران

جشن امضای کتاب جدید رجبی دوانی برگزار می‌شود

وضعیت فعلی مدیریت شهری رشت رضایت بخش نیست

ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت در استان گیلان لازم و ضروری است

13 طرح صنعتی در گیلان به بهره برداری رسید

همایش تجلیل از 110 زوج جهاندیده منطقه 17 برگزار می‌شود

حل مشکل اینپوت لگ کنترلر پلی‌استیشن را حل کنیم؟

شناسایی شی پشت دیوار با خوانش امواج مغزی ممکن شد

کامیون بدون راننده در جاده‌های آمریکا می‌راند

انتشار تریلر جدید از گیم‌ پلی بازی Return to Monkey Island

واکنش وزارت ارتباطات؛ اختلالی در اینترنت نیست!

معرفی بازی Pac-Man World Re-PAC برای کامپیوتر و کنسول ها

نقش سازنده اشتغال زندانیان در کاهش آسیب‌های اجتماعی

استاندار گیلان: مبارزه با قاچاق کالا و ارز، با رویکردی تحول‌محور دنبال شود

افزایش صادرات غیرنفتی از گیلان

10 دلیل برای این‌که «دارک» پیچیده‌ترین سریال تاریخ است

نخستین روز‌های تابستان گیلان، همچنان گرم و شرجی

قیمت طلا و سکه در بازار رشت، 8 تیر 1401

بررسی و رسیدگی به چالش ها و مشکلات جامعه بازاریان

نادر مشایخی: فروغ بهترین شاعر معاصر است

جستجوی واژه «ایران» در اشعار اسدی توسی و سنایی غزنوی

اعلام جزئیات دومین کنفرانس پژوهش‌های نشر

حقایقی درباره «هری پاتر و سنگ جادو»

دستگاه قضایی در کمک به رفع مشکلات تولید و تجارت مصمم است

مشارکت دستگاه قضایی گیلان در تعیین تکلیف و احیای واحدهای صنعتی

شهرداری تهران به دنبال پرورش قهرمانان ملی است

رسانه‌ چه تاثیری بر شهر دارد؟

معرفی مرکز تعامل صنعت و دانشگاه در نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده ضروری است