نسیم گیلان

آخرين مطالب

گفتگو

سرقت های خُرد بیشترین فراوانی را در استان گیلان دارد

نسیم گیلان - رشت- رئیس پلیس آگاهی گیلان بیکاری را یکی از مهمترین عوامل افزایش سرقت دانست و گفت: افزایش قیمت مواد مخدر معتادان را مجبور کرده برای رفع نیاز خود بیش از گذشته به سرقت‌های خُرد روی آورند.

رویکرد دولت برای توزیع اعتبارات اولویت به مناطق محروم است

نسیم گیلان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۱ بسیار متفاوت با سنوات گذشته است، گفت: در گذشته رویکرد هزینه‌ای دولت تمرکزگرایی بود، اما بیشترین تمرکز بودجه سال جاری بر نقاط محروم و توزیع عادلانه بین شهرستان‌ها است.

استفاده کامل از ظرفیت کریدور شمال-جنوب در گرو توسعه شبکه ترانزیتی بنادر گیلان است

نسیم گیلان- فعال اقتصادی و سرمایه گذار حوزه تجارت در منطقه آزاد انزلی استفاده ۱۰۰ درصدی از ظرفیت کریدور شمال - جنوب را در گرو توسعه شبکه ترانزیت استان گیلان دانست و گفت: برای استفاده کامل از ظرفیت های بنادر گیلان (انزلی و کاسپین) باید در پسکرانه این بنادر زیر ساخت لازم را فراهم کرد.

عدم اخذ هرگونه ورودی از مردم و مسافران برای ورود به سواحل گیلان

نسیم گیلان - مصطفی پور، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری گیلان با اشاره به پیگیری‌ها و رایزنی استاندار با وزارت کشور برای پرداخت حق و حقوق معوقه ناجیان غریق، ضمن رد ...

اعزام ۹۰ نفر از رشت به مناطق عملیاتی غرب کشور

نسیم گیلان - سرهنگ سید اکبر قاسمی در گفتگو با خبرنگار گفت: صبح امروز ۹۰ نفر از شهرستان رشت در قالب ۲ اتوبوس راهی مناطق عملیاتی غرب کشور در استان کرمانشاه شدند. فرمانده ...

کنکور امسال به ایستگاه پایانی رسید

نسیم گیلان - رشت- مسئول تام الاختیار دانشگاه گیلان در برگزاری کنکورهای سراسری با اشاره به آخرین روز برگزاری این آزمون، گفت: امروز ۶ هزار و ۱۳۲ داوطلب زبان های خارجی باهم رقابت می کنند.

آتش‌سوزی در جنگل‌های رضوانشهر مهار شد

نسیم گیلان- فرمانداری رضوانشهر گفت: ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز پنجشنبه نهم تیر، شاهد وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های این شهرستان بودیم که به سرعت با ورود عوامل اطفا و با کمک مردم آتش سوزی به طور کامل مهار شد.

قلع و قمع ساختمان ۱۰ میلیاردی در اراضی ملی ماسال

نسیم گیلان - سرپرست اداره منابع طبیعی ماسال از قلع و قمع ساختمان غیر مجاز در اراضی ملی شهرستان ماسال خبر داد و گفت: این ساختمان غیر مجاز به مساحت حدود ۱۵۰ ...

وجود ۷۰۰ کارخانه تعطیل و راکد در گیلان

نسیم گیلان-مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از وجود ۷۰۰ کارخانه تعطیل و راکد در گیلان خبرداد و گفت: می توان از ۷۰۰ کارخانه راکد، ۳۰۰ کارخانه را راه اندازی کرد.

خروج خودروهای منطقه آزاد از محدوده قانونی حکم قاچاق خواهد داشت

نسیم گیلان-مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان یادآور شد: خودروهای با پلاک منطقه آزاد خودروهایی هستند که نمی‌توانند از نقاط تعیین شده خارج شوند و در صورت خروج از محدوده تعیین شده، ضمن تعیین جرائم سنگین، خودروی مربوطه توقیف و طبق قانون قاچاق با آن برخورد می‌شود.

فرصت بیمه شالیزارهای گیلان تمدید شد

راه ترقی-معاون بیمه‌ای بانک کشاورزی گیلان از تمدید بیمه شالیزارهای استان خبر داد و گفت: شالیکاران تا دهم ماه جاری برای بیمه شالیزارهای خود فرصت دارند.

کاهش زمان رسیدگی پرونده ها به ۱۳ روز

نسیم گیلان-قائم مقام رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در شعب دادگستری گیلان به ۱۳ روز، گفت: مردم‌ در عقد قراردادها و انجام معاملات از هرگونه تعارفات پرهیز کنند.

آماده‌سازی طرح سالم‌سازی دریا در بندرانزلی

نسیم گیلان - شهردار بندرانزلی از آماده‌سازی طرح سالم‌سازی دریا در این شهر خبر داد. مهدی خلیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: با آغاز فصل تابستان طرح سالم‌سازی شنای ...

معرفی ۳۱۰ طرح سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی به بانک‌های عامل گیلان

نسیم گیلان - رشت- رئیس جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه تاکنون ۳۱۰ طرح سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی به بانک‌های عامل استان معرفی شدند، گفت: عمده طرح ها مربوط به حوزه صنایع تبدیلی است.

۱۸۰ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان وجین شد

نسیم گیلان-رئیس جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به وجین ۱۸۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان، تأکید کرد: کشاورزان از کود پتاس در هنگام وجین استفاده کنند.

وجود کرم باران در شالیزارها خطرناک نیست/ کشاورزان سمپاشی نکنند

نسیم گیلان- سرپرست مدیریت حفظ نباتات جهاد کشاورزی گیلان وجود کرم باران در شالیزارهای استان را خطرناک ندانست و گفت: نیازی به سمپاشی شالیزارها برای از بین بردن این کرم وجود ندارد.

نقش مهم رسانه برای فرهنگ سازی در مصرف بهینه برق

نسیم گیلان - به گزارش خبرنگار مهر، بهمن داراب زاده صبح دوشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با اشاره به در پیش بودن ایام گرم سال و فصل تابستان و افزایش مصرف برق، اظهار کرد: همانند ...

پیش بینی برداشت ۱۷۵۰ تنی پیله تر ابریشم در کشور/ خودکفایی صنعت فرش تا پنج سال آینده

نسیم گیلان - ایسنا/گیلان رئیس مرکز توسعه نوغانداری شکور، با بیان اینکه امسال ۱۵ هزار و ۲۳۰ جعبه تخم نوغان برای پرورش بهاره در گیلان توزیع شده است، افزود: برداشت پیله نیز طی ...

رشد ۳ برابری مصرف برق در گیلان

نسیم گیلان-مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان با اشاره به رشد سه برابری مصرف برق در این استان، گفت: عدم رعایت الگوی مصرف خاموشی به دنبال دارد.

آغاز جهاد آب‌رسانی در ۷۷۰ روستای گیلان

نسیم گیلان - به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، اتابک جعفری امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به آغاز جهاد آب‌رسانی در ۱۰ هزار روستای کشور با همکاری سپاه پاسداران ...

کشف ۱۸ تُن برنج احتکار شده در شهرستان لاهیجان

نسیم گیلان - رشت- فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به کشف ۱۸ تُن برنج احتکار شده در یک انبار در لاهیجان، گفت: متهم ۴۹ ساله با تشکیل پرونده در اختیار تعزیرات حکومتی قرار گرفت.

شهروندان گیلانی حریق ناشی از اتصالی برق را جدی بگیرند

نسیم گیلان-مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت حریق ناشی از اتصالات برق را یکی از عوامل اصلی اتش سوزی به خصوص در فصل گرما عنوان کرد و از شهروندان خواست تا سیم‌کشی برق اماکن مختلف از جمله منازل مسکونی را هر سال حداقل ۲ مرتبه توسط افراد متخصص مورد بازدید قرار دهند.

۵۵ درصد اراضی شالیزاری گیلان وجین شده است

نسیم گیلان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: در ۱۳۰ هزار هکتار معادل ۵۵ درصد از اراضی شالیزاری استان گیلان وجین انجام شده است.

۴۹۰ هزار خودرو وارد گیلان شد

نسیم گیلان-مدیرکل راهداری ححمل و نقل جاده ای گیلان گفت: براساس امار دریافتی از ۴۲ دستگاه تردد شمار ستان از یازدهم تا پایان وقت پانزدهم خردادماه جاری؛ ۴۸۹ هزار و ۳۰۴ دستگاه خودرو وارد گیلان شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳۶ درصد افزایش داشته است

بی توجهی به صنعت نوغانداری در گیلان/ تولید به ۱۴هزار تن کاهش یافت

نسیم گیلان-نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بی توجهی مسئولان به صنعت نوغانداری در گیلان، گفت: تولید نوغان از ۵۵ هزار تن در سال های اخیر به ۱۴ هزار تن رسیده است

تخریب ۲۷ واحد مسکونی غیر مجاز در رشت

نسیم گیلان- دادستان گیلان با اشاره به تخریب ۲۷ واحد مسکونی غیرمجاز در شهر رشت، گفت: سازندگان بدون داشتن مجوز و نظارت قانونی اقدام به ساخت این واحدها کرده و به اخطاریه شهرداری بی توجه بودند.

کاهش شدید پتاسیم در عرصه های شالیزاری گیلان

نسیم گیلان - رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به کاهش شدید پتاسیم در عرصه های شالیزاری استان با توجه به آزمایش های انجام شده، گفت: شالیکاران از این کود برای ایجاد مقاومت استفاده کنند.

۱۴ هزار نفر در آستارا تحت پوشش کمیته امداد هستند

نسیم گیلان- رئیس کمیته امداد آستارا گفت: در حال حاضر ۶۰۰۰ خانوار شامل ۱۴ هزار نفر تحت پوشش نهاد حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان مرزی آستارا هستند.

افزایش تعداد شهرهای آبی استان گیلان

نسیم گیلان-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با ادامه روند کاهش آمارهای کرونایی تعداد شهرهای آبی گیلان از ۹ به ۱۰ شهر افزایش یافت.

۳۰ کیلومتر روشنایی در سطح راه های گیلان در حال اجراست

نسیم گیلان- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه ۳۰ کیلومتر روشنایی در طول راه های استان در حال اجرا می باشد که تاکنون بی سابقه بوده است یادآور شد: اجرای ۲۳ کیلومتر تعمیر و نصب گاردریل از دیگر اقدامات است.

رفع تصرف حریم دریا در ساحل لوندویل آستارا

نسیم گیلان-شهردار لوندویل آستارا گفت: یک کیلومتر از حریم دریای خزر در نوار ساحلی این شهر که از ۲ ماه قبل از سوی برخی اشخاص تصرف شده بود، با اجرای حکم قضایی آزادسازی شد.

توقف اجرای پروژه گردشگری در منطقه سیاهرود

نسیم گیلان - رشت- اجرای پروژه گردشگری در حاشیه پل تاریخی سیاهرود در رودبار که سبب آسیب به این اثر شده بود با دستور رئیس کل دادگستری گیلان متوقف شد.

احتكار ۲۵۷ تنی برنج در "خمام"

نسیم گیلان-فرمانده انتظامی استان از كشف ۲۵۷ تن برنج احتکار شده در بازرسی از یك كارخانه در شهرستان "خمام" خبر داد.

روغن سرخ کردنی در گیلان منتظر تقاضای فروشگاهها

نسیم گیلان- بازار روغن سرخ کردنی گیلان روزهای پرتلاطم را پشت سر گذاشت، اما طبق گفته های مسئولان استان در حالی که توزیع روغن به بیش از ۲ برابر مصرف رسیده است، همچنان با بی میلی فروشگاهها برای دریافت سهمیه روغن مواجه هستیم.

ساير مطالب

اتصال 100 روستای گیلان به اینترنت تا پایان سال

جمعیت اصلی ترین سرمایه هر کشور

برای موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی باید تکلیف فدراسیون روشن شود

ادامه روند کاهش آمارهای کرونایی در گیلان/ 10 شهرستان آبی شدند

جاماندگان از یارانه کمک معیشتی عجله نکنند/ فرصت برای ثبت نام وجود دارد

گیلانی‌ها کشت مکانیزه را به سنتی ترجیح دادند

گیلان برای سه ماه کالای اساسی در انبارهای خود ذخیره دارد

تعاون روستایی گیلان برای چایکاران جایزه کیفیت در نظر گرفت

اجرای پروژه آبرسانی به 756 روستای گیلان توسط بسیج سازندگی

مشارکت بیمارستان قائم (عج) در آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

نیم میلیون مسافر تعطیلات فطر وارد استان گیلان شدند

بازگشت رنگ آبی به 5 شهرستان گیلان

ترس از تزریق دز سوم منشاء علمی دارد؟

ورود 192 هزار خودرو به گیلان/ 15 مصدوم و جان باخته در حوادث ترافیکی

بستری 26 بیمار جدید کرونایی در گیلان/ حال 17 نفر وخیم است

برداشت گل گاوزبان در گیلان آغاز شد

عدم تامین آب شرب و بهسازی راه روستایی از مشکلات مهم بخش مرکزی آستاراست

روز قدس امسال نقطه عطف قرن جدید است

روزانه یکهزار هکتار از اراضی باغی رودبار سمپاشی آفت ملخ مراکشی می‌شود

باغات بادام زمینی آستانه محروم از آبیاری تحت فشار

چرا مردم از تزریق دز سوم استقبال نمی کنند؟

ضربه جدید به اصناف گیلان در پی افزایش بی رویه ساخت مغازه

پوشش 47 درصدی دز سوم کرونا در گیلان/ شهر قرمز نداریم

احیاء شبی به قدر هزارماه با اهدای زندگی در گیلان

جلوگیری از عملیات بهسازی سراوان پیامدهای بهداشتی خواهد داشت

برقراری پرواز بین المللی روسیه از فرودگاه گیلان

برخورد جدی سازمان‌های بین‌المللی با وحشیگری‌های رژیم صهیونیستی

خاموشی شب گذشته رشت ناشی از اتصالی در کابل برق منطقه سرچشمه بود

وقتی کرونا از گیلان دل نمی کند/ حال 35 نفر وخیم است

برنج هاشمی جایگزین صدری در برخی از شالیزارهای آستانه

2 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان بندرانزلی توزیع شد

زباله‌سوزهای کوچک مقیاس راه حلی تازه برای چالش پسماند گیلان

توزیع 600 هزار پرس افطاری ساده در گیلان

دلال بازی دلیل افزایش قیمت برنج بومی

بازگشت رنگ قرمز به ماسال و رودسر/ بستری 171 بیمار کرونایی

احداث 20 هزار واحد مسکن محرومین طی 2 سال آینده

کاهش تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های گیلان

108 هکتار زمین برای ساخت 12 هزار واحد مسکونی در گیلان تامین شد

نگرانی از میزان آب پشت سد سفیدرود

پایان فصل ماهیگیری در رودخانه مرزی آستاراچای

تاثیر آب و راه بر بهبود زندگی عشایر گیلان

آغاز برداشت گل گاوزبان در اشکورات رودسر/ 250 تن برداشت می شود

برگزاری بیش از 50 ویژه برنامه هفته هنر انقلاب اسلامی در گیلان

اجرای شخم زمستانه در 142 هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان

اجرای طرح بلیت نیم بها برای اکران فیلم های سینمایی در ماه رمضان

حفاظت از جنگل های هیرکانی گیلان با بیش از 400 قرق بان

بیش از 100 ویژه برنامه فرهنگی و هنری نوروز امسال در گیلان اجرا شد

ترددهای نوروزی گیلان به 3 میلیون خودرو رسید

پوشش 46 درصدی گیلان در دز سوم/ واکسیناسیون روزه داران منعی ندارد

تصادف دو خودرو در گردنه حیران/ 6 نفر مصدوم شدند

شخم زمستانه در 146 هزار هکتار اراضی شالیزاری گیلان

ترافیک در محورهای مواصلاتی گیلان پرحجم اما روان است

الزام حضور دانش آموزان تمام مقاطع تحصیلی به صورت حضوری در کلاس‌ها

افزایش 29 درصدی بستری های کرونایی گیلان طی چهار روز گذشته

بارش پراکنده باران و وزش باد تا پایان هفته در گیلان

پیش بینی 130 مرکز اسکان اضطراری برای مسافران نوروزی در گیلان

ترافیک نیمه سنگین و روان در محورهای خروجی گیلان

انجام بیش از 4700 ماموریت توسط اورژانس گیلان در قالب طرح نوروزی

انجام 1624 مورد بازرسی نوروزی تعزیرات حکومتی در گیلان

تمدید مهلت فصل صید تا 20 فروردین/ 1341 تن ماهی صید شد

گردشگران بازگشت از سفر را به ساعات پایانی تعطیلات موکول نکنند

تکمیل ظرفیت اقامتگاه‌ها و اسکان مسافران در آستارا

جابجایی بیش از هشت هزار مسافر از طریق فرودگاه گیلان

شکلات و تنقلات جایگزین آجیل عید نوروز

پارک های علم و فناوری نقش آفرینان اصلی «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین»

خطر کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی با کاهش بستری های روزانه کرونا

امید به آینده از مهمترین آثار اجتماعی مهدویت است

وقوع 16 مورد حریق ناشی از حوادث آخر سال در رشت