نسیم گیلان

آخرين مطالب

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در صحن شورا:

روند فزاینده آسیب‌ها در یک بازه زمانی در گذشته/اقدامات‌مان را رسانه‌ای نکردیم تا دیگر دستگاه‌ها حس نکنند می‌خواهیم کار به نام شهرداری تمام شود شهرداری تهران

روند فزاینده آسیب‌ها در یک بازه زمانی در گذشته/اقدامات‌مان را رسانه‌ای نکردیم تا دیگر دستگاه‌ها حس نکنند می‌خواهیم کار به نام شهرداری تمام شود
  بزرگنمايي:

نسیم گیلان - معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: شهرداری، نهادها و دستگاه های اجرایی و مردم سه ضلع مهم قرارگاه اجتماعی تهران هستند.

به گزارش خبرنگار شهر ، محمد امین توکلی زاده در هفتاد و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن ارائه گزارشی از قرارگاه اجتماعی اظهار کرد: امیدواریم ادامه دهنده راه شهید مصطفی چمران باشیم و کم کاری های صورت گرفته در خصوص سیره شهید چمران و شهید سلیمانی را جبران کنیم.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه توجه به آسیب های اجتماعی یکی از موضوعات مهم در ابتدای کار مدیریت شهری بود، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری شش جلسه را با روسای قوا و رئیس جمهور وقت برای رفع آسیب های اجتماعی برگزار کردند و اقداماتی انجام شد که باید آن را ادامه دهیم.
وی افزود: تعداد معتادان متجاهر در یک بازه زمانی از 10 هزار نفر به بیش از 20 هزار نفر رسیده بود و چرخه ای وجود دارد که آسیب ها در آن نه تنها رفع نشده بلکه روند فزاینده ای داشته است.
توکلی زاده با بیان اینکه ما با بحران هایی همچون زباله گردی، کودکان کار، طلاق و مواردی از این قبیل در پایتخت روبه رو هستیم، تصریح کرد: با این وجود ساماندهی معتادان متجاهر در اولویت قرار گرفت و استانداری تهران مسئولیت هایی را در این زمینه مشخص کرد و شهردار تهران مسئولیت قرارگاه اجتماعی را بر عهده گرفت.
وی تأکید کرد: آسیب های اجتماعی زیر مجموعه یک دستگاه نیست و در نهادهای مختلف نیز باید به آن پرداخته شود و کنار هم قرار بگیرند تا شاهد بهبود در این زمینه باشیم. با توجه به این موضوع از دستگاه ها خواستیم در کنار ما باشند که این موضوع را ساماندهی کنیم.
زیرساخت‌های خوبی داریم که نیازمند بازسازی است
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه زیرساخت های خوبی در زمان فعالیت آقای قالیباف ایجاد شده که نیازمند بازسازی مجدد است، اظهار کرد: تعداد زیرساخت ها ما کم نیست اما با این وجود اولویت بندی آسیب ها صورت گرفت تا مسیر مشخصی تعریف شود.
اقدامات‌مان را رسانه ای نکردیم که دیگر دستگاه‌ها احساس نکنند شهرداری می‌خواهد به نام خود کار را تمام کند
وی با اشاره به سه ضلع رفع آسیب های اجتماعی، یادآور شد: شهرداری، نهادها و دستگاه های اجرایی و مردم از اضلاع این قرارگاه هستند و اینکه تا کنون گزارش خاصی در این زمینه به رسانه ها ارائه ندادیم به این دلیل بود که دیگر دستگاه ها احساس نکنند شهرداری این فعالیت ها را با نام و عنوان خود مطرح می‌کند، از این پس گزارشات ارائه خواهد شد.
توکلی زاده با بیان اینکه 23 جلسه قرارگاه اجتماعی برگزار شده است، اظهار کرد: این جلسات ساعت 6:30 صبح هر یکشنبه با مدیریت شهردار تهران برگزار شده که حضور شهردار و این میزان وقت گذاری بی سابقه بوده است.
مسائل به فراخور وظایف دستگاه ها بین آنها توزیع شده است
وی با اشاره به تصویب 292 مصوبه در این قرارگاه، خاطرنشان کرد: کارگروه های تخصصی به دنبال تشکیل قرارگاه شکل گرفت و مسائل به فراخور وظایف دستگاه ها، بین آنها توزیع شد.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه در این مدت شهرداری چند اقدام را بر عهده گرفته، تصریح کرد: هرچند اقداماتی در حوزه زیرساخت در دوره های گذشته انجام شده اما موضوع معتادان متجاهر که دارای بیماری ها و عفونت های باز هستند از جمله موارد آزاردهنده ای بود که پرونده آن باز مانده بود و مراکز ماده 16 این افراد را نمی پذیرفتند. همچنین معتادان با سن پایین در این مراکز پذیرفته نمی شدند.
فعال شدن مرکز معتادان با زخم باز شهرداری
وی با بیان اینکه تعداد مراکز برای پذیرش زنان معتاد محدود بود، گفت: مرکز زخم باز شهرداری تهران فعال شده و سعی شده افرادی که ارتباطی با مراکز ماده 16 ندارند جابجا شوند و این مرکز به صورت اختصاصی برای افراد زخم باز در نظر گرفته شده است. هنوز ظرفیت ما تکمیل نشده و فضا برای پذیرش وجود دارد.
مرکز خاوران برای نگهداری معتادان متجاهر بالای 65 سال
توکلی زاده با اعلام اینکه پذیرش برای افراد با سنین پایین نیز آغاز شده و ظرفیت در این فضا وجود دارد، یادآور شد: پذیرش افراد بالای 65 سال نیز از مسائلی بود که با آن روبه رو بودیم و این افراد میهمانان دائمی گرمخانه ها بودند و نیاز بود مرکزی ویژه برای آنها ایجاد شود و مرکز خاوران به مرکز خاورشهر2 تبدیل شد و این افراد را پذیرفت.
وی ادامه داد: ظرفیت های موجود از جمله فشافویه، شفق، طراوت و دیگر مراکز، فضای پذیرش تمام 21 هزار معتاد متجاهر را نداشتند. ما در زمان کوتاه نمی توانستیم فضای جدید ایجاد کنیم و از توان دیگر دستگاه ها بهره گرفتیم و در این مسیر مرکز شفق که زیر نظر سازمان بهزیستی بود، بازسازی شد و ظرفیت آن نیز به یک هزار نفر افزایش یافت.
مرکز طراوت در منطقه 13 برای پذیرش بانوان آسیب دیده
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه مرکز طراوت در منطقه 13 برای پذیرش بانوان آسیب دیده در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفت، گفت: مرکز زیادیان نیز با همکاری سپاه پاسداران تجهیز شد و امیدواریم ظرفیتی را ایجاد کنیم که در سال های آینده بتواند پذیرای معتادان متجاهر باشد.
تصمیم‌گیری منطقه‌ای برای محلات بحرانی
وی با اشاره به عضویت استانداری تهران، فرمانداری تهران، قوه قضاییه، ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندانها، کمیته امداد، بهزیستی، وزارت بهداشت، سپاه پاسداران، وزارت کار، فرماندهی انتظامی و دیگر دستگاه ها در قرارگاه اجتماعی، تصریح کرد: مناطق شوش و هرندی، دره فرحزاد، خلازیر و کوه سنگی از مناطق بحرانی ما به شمار می رفتند و به همین دلیل تصمیم گیری منطقه ای برای این موارد انجام شد.
تعطیلی مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات
توکلی زاده از تعطیلی مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در این راستا خبر داد و افزود: پلاک های قرمز نیز با همکاری قوه قضاییه، شهرداری مناطق و کلانتری ها شناسایی و پلمپ شدند.
وی ادامه داد: مناطق ناامن شهری نیز از طریق باز شدن راه ها و ایجاد نور و مسدودسازی مسیرها و ایجاد قابلیت نظارت باید از بین می رفت.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه نیروهای ما در این مسیر دچار آسیب می شوند، گفت: پرستاران، پزشکان، مددیاران و مربیان تربیتی در طول این مدت با فشار و تحمل زیادی فعالیت داشتند که کارها را در راستای ساماندهی معتادان متجاهر پیش ببرند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.nasimegilan.ir/Fa/News/332527/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اطلاعات جدیدی از بسته الحاقی Immortal Empires بازی Total War: Warhammer 3 منتشر شد

انتشار کتابی با بررسی نظریه فیلم‌نامه‌های اصغر فرهادی

بهره‌مندی شهرهای خواهرخوانده تهران از دستاوردهای شهرداری

100 شهروند فومنی به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شدند

شیائومی و شروعی دوباره در ویتنام

سرپرست جدید اداره کل گمرک آستارا معرفی شد

کدام استان بیشترین سرقت‌های خُرد را دارد؟

ایستگاه عرضه بهداشتی دام در منطقه 2 برپا می‌شود

امکان صدور مجوز ساخت و ساز به تعاونی جهادکشاورزی در مرادآباد وجود ندارد/در انتظار حکم شورای تامین برای برخورد با تخلفات هستیم

بازدید اعضای شورای شهر و نمایندگان تهران در مجلس از غرفه شرکت شهر سالم

انتقال آخرین دستاوردهای علمی به بخش کشاورزی در اولویت است

فروش 2 میلیون نسخه‌ای Monster Hunter Rise: Sunbreak در هفته اول عرضه

کاهش 70 درصدی سرقت از منازل در گیلان

غار عزیز غار نشین  ثبت ملی می شود

89سالگی مردی که زبان آسان را بی‌ارزش می‌داند

غار " عزیز غار نشین " ثبت ملی می شود

تورم در گیلان 1.2 درصد بالاتر از میانگین کشوری

رهاسازی بیش از 67 میلیون قطعه ماهیان استخوانی و گرم آبی در گیلان

توقف «خمام» در بن بست اداری/ فرصت 3 ماهه استاندار تمام شد

همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری شهر تهران کمک به اقتصاد ملی کشور است

راه اندازی کاروان تخصصی ترویجی کشاورزی ویژه برنج در گیلان

دلگرمی مردم با بازدید از نمایشگاه توانمندی و اقدامات شهری

برپایی جشنواره تفریحی و فراغتی عید تا عید در بوستان بانوان منطقه19

سامانه مجازی فرصت های سرمایه گذاری رونمایی می‌شود/امضای تفاهم‌نامه با سازمان بورس و اتاق بازرگانی ایران

خبر بد برای مشترکین Games with Gold

تاکید استاندار گیلان بر بهره گیری از آثار حماسی و انقلابی در برابر نفوذ فرهنگی دشمنان

افزایش مصرف گاز CNG گیلانی‌ها در بهار امسال

پروردگار به قلم و نوشته سوگند یاد کرده است

الگوبرداری، کار دست نویسندگان ایرانی داد

مدیریت شهری پایتخت آماده همکاری با نجف برای برپایی راهپیمایی اربعین است

شهرداری تهران در مسیر تحول در عرصه خدمت رسانی گام برمی‌دارد/ خانواده‌محور شدن برنامه جای تقدیر دارد

وقوع جرایم خشن در استان گیلان 70 درصد کاهش یافت

تبدیل دفاتر خدمات الکترونیک شهر به کلینیک ساختمانی

سرقت های خُرد بیشترین فراوانی را در استان گیلان دارد

دردسری تازه از جنس نژادپرستی و آزار و اذیت برای ایلان ماسک

تکنولوژی‌هایی که دنیا را تغییر دادند!

اکنون می‌توانید پروفایل اینستاگرام خود را بیمه کنید!

برگزاری جشن‌های اعیاد قربان و غدیر

شعر خوانی زیبایی از عباس کیارستمی

مطالبه گری از خطاهای مسئولان جلوگیری می کند

سامسونگ با سبکی متفاوت به جدال با آیفون جدید می‌رود

فناوری در قامت جدیدی پا به جام جهانی 2022 می‌گذارد

برای حمایت از آثار مفاخر استان گیلان اعتبارات پژوهشی اختصاص می‌یابد

میزان مصرف برق در کشور بیشتر از تولید است

فعالیت مجدد انتشارات جهاد دانشگاهی گیلان با اولویت کتب محیط زیستی

ارسال کمک های مردمی جزیره کیش به مناطق زلزله زده استان هرمزگان

توضیح داستان موسی و شبان توسط میثاق امیر فجر

کسب سهمیه جهانی کشتی فرنگی توسط عضو خانواده شهرداری

هشدار؛ این کارها دوام باتری گوشی را کاهش می دهد

با پهپاد خورشیدی خستگی‌ناپذیر Zephyr S ایرباس آشنا شوید