نسیم گیلان
استاد «حاج علی عسکری» مشاور امین هنرجویان تئاتر بود
جمعه 21 ارديبهشت 1403 - 15:37:24
نسیم گیلان - به گزارش خبرنگار مهر، رضا ثقتی ظهر یکشنبه در مراسم بدرقه استاد «علی حاج علی عسکری» پیشکسوت تئاتر استان گیلان تا خانه ابدی با تسلیت به خانواده بزرگ نمایش و سینمای استان، اظهار کرد: امروز مرد بزرگی را بدرقه می‌کنیم.
وی با بیان اینکه استاد «علی عسکری» یکی از هنرمندان بسیار فروتن، شیک پوش، موقر و با شخصیت عرصه تئاتر استان گیلان بود، گفت: استاد «علی عسکری» مشاور امین هنرجویان، نوآموزان و جوانان عرصه تئاتر استان گیلان بود.
استاد «علی عسکری» یار و مددکار اهالی فرهنگ و هنر بود
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه استاد «علی عسکری» همیشه یار، همراه و مددکار اهالی فرهنگ و هنر استان بود، افزود: فقدان این هنرمند برجسته و پژوهشگر حوزه تئاتر استان گیلان بسیار سخت، دردناک و جبران ناپذیر است.
وی به صحبت‌های فرزند استاد «علی عسکری» از ابراز خوشحالی ایشان در زمینه تغییرات ایجاد شده در فضای فرهنگ و هنر استان گیلان اشاره و اضافه کرد: قرار بود از وجود نازنین استاد «علی عسکری» به عنوان یکی گوهر ارزشمند در اعتلا و رشد فرهنگ و هنر استان گیلان استفاده شود و چه حیف که این فرصت از دست رفت.
ثقتی با اشاره به برگزاری نشست با اهالی تئاتر استان گیلان در هفته گذشته و جای خالی استاد «علی عسکری» در این جمع، ادامه داد: آخرین دیدار ما در روز معارفه بنده به عنوان مدیرکل اتفاق افتاد و اظهار خوشحالی از اتفاقات خوب برای فرهنگ و هنر گیلان کردند.
وی با بیان اینکه دیدن پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر استان در هر مراسمی برای هر مدیری دلگرمی است، افزود: با از دست دادن استاد «علی عسکری» پشت اهالی فرهنگ و هنر گیلان به ویژه فعالان عرصه تئاتر و نمایش خالی شد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه استاد «علی عسکری» 30 سال به عنوان کارمند این اداره کل فعالیت کرد و قطعاً با توجه به ویژگی‌های اخلاقی ایشان کسی از استاد رنج خاطر نبود، ادامه داد: آنچه که از استاد «علی عسکری» در خاطره‌ها به جا مانده حس نوع دوستی، تعصبی که به هنر تئاتر، فیلم و ساختار اداره فرهنگ و ارشاد داشت هرگز از یادها فراموش نمی‌شود.
فقدان استاد «علی عسکری» دردناک است
وی با بیان اینکه نمی دانم تالار مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا رشت چگونه فقدان این هنرمند ارزشمند، کارگردان برجسته و بازیگر فرهیخته عرصه تئاتر تحمل کند، افزود: آثار استاد علی عسکری منحصر به فرد و بی بدیل بود.
ثقتی با اشاره به اینکه از دست دادن این استاد بی بدیل عرصه نمایش و تئاتر قطعاً جبران ناپذیر است، ادامه داد: استاد «علی عسکری» در جشنواره‌های مختلف حضور داشتند و اتفاقات خوبی رقم زدند که هرگز از یادها نمی‌رود.
وی ضمن عرض تسلیت به بازماندگان و خانواده محترم «حاج علی عسکری»، گفت: استاد «علی عسکری» بسیار انسان صبوری بود در سخت‌ترین شرایط صبورانه رفتار می‌کرد و قطعاً جایگاه این استاد فرهیخته در بهشت خواهد بود و رحمت الهی نصیب روح بلند استاد می‌شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تربیت شاگردان بسیار در عرصه نمایش و تئاتر استان توسط استاد علی عسکری، تأکید کرد: قطعاً شاگردان استاد راه این هنرمند فرهیخته را به خوبی ادامه می‌دهند.
وی با بیان اینکه هنرمندانی همانند استاد «علی عسکری» الگوهای خوبی برای جوانانی هستند که تازه وارد این مسیر شده اند، گفت: یاد و خاطره استاد فقید «حاج علی عسکری» همیشه در اذهان گیلانیان به ویژه اهالی فرهنگ و هنر و به خصوص تئاتر خواهند ماند.
کد خبر 5412499

http://www.gilan-online.ir/Fa/News/751868/استاد-«حاج-علی-عسکری»-مشاور-امین-هنرجویان-تئاتر-بود
بستن   چاپ